Неприємні сюрпризи від арбітра

Гра між «Гірником-Спорт»  та «Волинню» завершилася перемогою гостей (0:2) та запам’яталася неоднозначними суддівськими рішеннями.

Обидві команди перед грою не скривали, що будуть боротися лише за перемогу. Гірник-Спорт хотів залишити за собою шосте місце, а Волинь боролася за виживання у Першій лізі. Гості на початку матчу виглядали дуже активними та створили два небезпечних моменти у перші десять хвилин. Спочатку загрозу від Яковлева ліквідував голкіпер гірників Поштаренко, який буквально видряпав м’яча коли кинувся у ноги форварду гостей. Потім Нич ледве не покарав господарів за необережність у своєму штрафному майданчику, але і тут м’яч не потрапив до сітки воріт.

На 19-й хвилині простріл Юрія Цапія зобов’язаний був замикати Андрій Шевчук, але форвард зіграв якось невпевнено. До самої перерви команди обмінювалися небезпечними моментами.

На 27-й хвилині господарі намагалися завершити атаку кількома спробами вразити ворота, але м’яч та і не потрапив у створ воріт «Волині». На 35-й хвилині ворота «Волині» ефектним ударом ножицями у падінні завершував атаку Шевчук, але м’яч пройшов повз ворота, крім того, арбітр зупинив гру, побачивши тут порушення правил.

На 39-й хвилині знову у центрі уваги був Шевчук, який знаходячись перед воротами вирішив скинути ударом головою м’яча Боровському, а той також після удару головою потрапив у поперечину воріт.

У другій половині матчу футболу було не так багато. Гра після перерви була нервовою насамперед через події, які потім призвели до взяття воріт господарів. На 49-й хвилині трапилася перша несподіванка від арбітра зустрічі Дмитра Панчишина. Юрій Цапій збирався починати атаку, але гру було зупинено та призначено одинадцятиметровий. М’яч спочатку потрапив у стегно Цапія, а потім зрикошетив у руку. Ось такий епізод Панчишин  розцінив як грубе порушення та призначив пенальті. Виконати удар вирішив Герасимюк, але його удар Поштаренко відбив, втім м’яч підібрав Коробка та знову направив на Герасимюка, який вже цього разу прицільно пробив по воротах – 0:1.

Таке рішення арбітра безперечно трохи вибило із рівноваги гравців Гірника-Спорт, але вони зуміли знайти сили та продовжити боротьбу у матчі. В цьому їм допомогла підтримка вболівальників, які ще гарячіше почали підтримувати гірників. На 70-й хвилині Сергій Панасенко пробивав у ворота «Волині» з близької відстані, але Когут якимось дивом зреагував на цей удар. А через чотири хвилини арбітр зустрічі знову здивував, коли призначив другий у грі пенальті. Після пробиття штрафного м’яч потрапив у стінку, а точніше у Юрія Батюшина, який підставив руку аби захистити себе. До речі, попередження за гру рукою Панчишин показав не Батюшину, а Шевчуку, який також стояв у стінці. У більшості подібних епізодів арбітри дозволяють продовжити гру, але Панчишин побачив тут привід призначити пенальті. Виконував його Страшкевич, який реалізував удар – 0:2.

І знову гравцям «Гірника-Спорт» треба було трохи відновити рівновагу після безрезультатних звернень до арбітра. Його дії викликали обурення у вболівальників, деякі з них ледве стримували бажання особисто з`ясувати причини таких рішень суддівської бригади. Заспокоювати фанів своєї команди довелося навіть гравцям «Гірника-Спорт». До фінального свистка господарям так і не довелося відіграти хоча б один гол. Хоча активними попереду були гравці, що вийшли на заміну – Корольков та Бафталовський.

У підсумку перемогу здобула «Волинь», яка зберегла за собою місце у Першій лізі. «Гірник-Спорт» припинив свою переможну домашню серію із чотирьох матчів та завершив чемпіонат на восьмому місці. Цей результат після матчу президент «Гірника-Спорт» Петро Каплун «не таким вже і поганим» та відзначив, що команда майже виконала завдання у сезоні – записати до свого активу сімнадцять перемог.

Тепер гравці та тренери «Гірника-Спорт» пішли у відпустку аби через місяць почати підготовку до наступного сезону.