Два гольових дебюти. Гірник-Спорт виграв у Харкові

Гірники вдруге поспіль перемогли Геліос на його полі. Аксьонов і Бафталовскій забили перші голи за Гірник-Спорт

Гірник-Спорт не приховував, що прибув до Харкова за перемогою, щоб виконати поставлене завдання на сезон і піднятися якомога вище в турнірній таблиці. Однак перед зустріччю з Геліосом гірники відчували певні кадрові проблеми: не поїхали до Харкова Черній і Корольков, у яких був тривалий період відновлення після травм, а перед самим матчем за сімейними обставинами з розташування команди поїхав Сергій Панасенко. Як відомо, вибув з ладу до кінця чемпіонату Юрій Кравчук.

У підсумку Сергій Пучков дав шанс футболістам, які не так часто з'являлися в основному складі. У центрі захисту разом з Аксьоновим вийшов Сидоренко, в центрі півзахисту з'явився Єфремов. В іншому інших кадрових змін у «Гірника-Спорт» не було.

Втім, ще одна зміна в складі у гірників сталося на 18-й хвилині, коли довелося міняти Андрія Шевчука, у якого після верхової боротьби на обличчі з'явилася кров в результаті розтину. Пішов з поля форварда замінив Артем Бафталовскій, який відразу ж включився в гру і тривожив оборону суперника своїми стрімкими проривами.

У Геліоса кадровий дефіцит виник ще в минулому турі, який вони пропускали. Харків'янам довелося буквально напередодні гри дозаявити новачків - Миколи Павлюка і Олександра Медведя.

Фанати Геліосу протягом матчу робили непоганий шумовий ефект
на Геліос-Арені, але серйозними конкурентами в них дуже часто були потяги,
які проїжджали по залізничним колія, які розташовані поруч зі стадіоном.

Уже в дебюті Гірник-Спорт міг відкрити рахунок, провівши кілька небезпечних атак. Частіше за інших атакував ворота господарів Андрій Фаюк. Тричі він міг відзначитися в першій десятихвилинці, але в цих моментах воротар «Геліоса» зіграв надійно.

У господарів активним був Антон Кіча, який на 14-й хвилині ледь не відправив м'яч у ворота гостей з кутового, але в цьому моменті Павло Поштаренко зумів вибити м'яч з воріт. Через двадцять хвилин Геліос забив гол, але арбітр відмінив взяття воріт через офсайд Глушицького, який замикав атаку.

Ще один шанс відкрити рахунок у Геліоса був після удару Медведя, який ледь не перекинув дальнім ударом Поштаренко. Але наш воротар знову зіграв надійно. Гірник-Спорт не дав Геліосу остаточно перехопити ініціативу і за десять хвилин до кінця Андрій Скарлош вивів Юрія Батюшіна на ударну позицію, але в останній момент Глушицький вибив м'яч в підкаті.

Міг засмутити свою колишню команду і Андрій Скарлош. Відмінним пасом до воріт його вивів Єфремов, але десятий номер гірників невдало обробив м'яч, який забрав голкіпер Геліоса Сидоренко.

Втім, в наступній атаці Бафталовскій заробив штрафний на правому фланзі. До м'яча підійшов Батюшін і виконав прицільний навіс, який ударом голови результативно завершив Андрій Фаюк - 1:0. Воротар господарів в цьому моменті не встиг зреагувати на ці дії. Після цього Фаюк був активний як до перерви, так і після, але більше відзначитися йому не вдалося. Як і не вдалося гірникам піти на перерву, ведучи в рахунку. Уже в компенсований час Андрій Єфремов збив Дмитра Гранкіна. Після заробленого штрафного м'яч у дев'ятку воріт Павла Поштаренко майстерно відправив Антон Кіча - 1:1.

Небагаточисельна на гравців лава запасних "Геліоса".

Отримавши вказівки від свого наставника Сергія Пучкова «Гірник-Спорт» знову взявся атакувати ворота «Геліоса». Розпочатий дощ приніс удачу гірникам на 47-й хвилині. Знову штрафний заробив Бафталовскій. Передачу виконав Батюшін, після чого Шопін невдало відіграв м'яч ударом голови і після невдалої спроби Сидоренко у воротарському засмутити свого однофамільця, Олександр Аксьонов все-таки переправив м'яч у ворота харків'ян також з воротарського - 1:2. І це був гольовий дебют захисника гірників.

Після цього шанс засмутити Поштаренко мав все той же Кіча, але на його закид голкіпер Гірника-Спорт встиг зреагувати. Був шанс зрівняти рахунок і у Шопіна, але його удар з меж штрафного пройшов вище воріт. Після цього «Геліос» як і раніше намагався організовувати атаки, але до гольових моментів справа у господарів не доходило. А ось Гірнику-Спорт вдавалися швидкі атаки. На 84-й хвилині одну з них ледь потужним не завершив Юрій Батюшін. Тут Геліос виручив воротар.

Воротар "Геліоса" Денис СИДОРЕНКО.

Втім, до кінця поєдинку гірники намагалися атакувати ворота суперника і були винагороджені за цю активність. Уже в компенсований час Артем Бафталовскій поблизу штрафного майданчика господарів відібрав м'яч у Іллі Глушицького і зблизившись з Сидоренко відправив у ворота Геліоса третій м'яч. Це був ще один гольовий дебют в нашій команді. 1:3 - такий рахунок зафіксувало табло «Геліос-Арени».

Вже у роздягальні за традицією автори голів виконали спільний танок, а потім передали привіт Юрію Кравчуку з побажаннями найскорішого одужання.

«Гірник-Спорт» здобув шістнадцяту перемогу, набрав п'ятдесят очок, перемістився на 6-е місце і покращив статистику у взаємних зустрічах з «Геліосом». У харків'ян «гірники» виграли вже другий раз в десяти матчах. Обидві перемоги «Гірник-Спорт» здобув над «Геліосом» на його полі.

Свій наступний матч "Гірник-Спорт" зіграє у суботу, 19 травня. У 34-му турі наша команда прийматиме луцьку "Волинь". Це буде остання гра чемпіонату.

«Гірник-Спорт» – «Геліос» – 1:3 (1:1). Голи: Фаюк, 33 (0:1), Кіча, 45+1 (1:1), Аксенов, 47 (1:2), Бафталовський, 90+3 (1:3).

33-й тур. 12 травня 2018 року. 17:30. Харків. Стадіон «Геліос-Арена». 200 глядачів. +12 градусів.

«Геліос»: Сідоренко, Биков, Глушицький, Шопін,  Кіча (Кошман, 58), Лебеденко, Гранкін (к), Субочев, Павлюк, Медведь, Козлов (Абєленцев, 70). Запасні: Погорілий, Зайчук, Овчаров. Тренер – Анатолій Серьогін.

«Гірник-Спорт»: Поштаренко, Кунєв, Сидоренко, Аксьонов, Цапій (к), Скарлош (Білоус, 90), Батюшин, Єфремов, Фаюк (Павлик, 89), Боровський (Пінчук, 78), Шевчук (Бафталовський, 18). Запасні: Камінський, Носарєв.

Попередження: Цапій, 15, Кунєв, 80.

Арбітр: Олександр Омельченко (Слов'янськ)
Асистенти: Олексій Целовальник (Донецьк), Сергій Толмачов (Маріуполь).
Четвертий арбітр: Дмитро Панчишин (Харків).

Фото Дмитра БУЛИГИ, прес-служба ФК "Гірник-Спорт".